Laisvė vaikų kūrybai ir žaidimams lauke
2019-06-09
Laisvė vaikų kūrybai ir žaidimams lauke

Kaip smagu, pagaliau baigiant remontuoti darželio teritoriją, pradėti kurti ir įgyvendinti idėjas vaikų spontaniškai veiklai lauke. Turime didžiulį turtą šalia - 1 ha plotą įvairiausių dangų, nuo natūralių iki dirbtinių: akmenukų, žolės, žvyro, smėlio, asfalto, plytelių, gėlynų, kalnų, žemės, akmenukų, purvo, guminės, liejamos dangos, plėvelės, medinės, rąstinės, sporto aikštelės. Tik pažiūrėkite, kokia ugdymosi tyrinėjimo aplinka vaikams...ir laisvė fantazijai, kūrybai. Smėlio žaislai, sporto, dailės, muzikinės, vaidmeninės, gamtos priemonės, palapinės sėdmaišiai, nameliai, staliukai, patiesaliukai, kopėčios, suoliukai, skėčiai, sūpynės, pagalvėlės, užuolaidos ir kt. daiktai.

Įvardinti 5 geriausi visų laikų žaislai, ar mes rastume ką su jais veikti:

 

  1. Lazda
  2. Dėžė
  3. Virvė
  4. Kartoninė tūta.
  5. Purvas

 

Lauko pedagogika teigia, kad žaidimai lauke ugdo vaikų kūrybiškumą, vaizduotę, pažinimą, bendravimą, vertybes, estetinį skonį. Tai ypač turtinga mokymosi aplinka, kurianti kasdieninio ugdymosi kokybę. Nebijoti kliūčių, purvo, judėjimo, aktyvumo, nešvaros, vabalų...Kuo anksčiau vaikai susipažins su įvairia aplinka, tuo sveikesni jie bus ateityje. Nekontroliuojamas žaidimas – tai didelės galimybės vaikams. „Atleiskime vadžias“, pasitelkime stebėjimą, lankstumą, kantrybę – tegu žaidimui vadovauja vaikai.

Mes jau eilę metų dalyvaujame įvairiuose ekologiniuose, sveikatos, sporto projektuose ir pritaikome įvairius aktyvius, pažangius ugdymosi elementus ir metodikas vaikų fizinei ir emocinei sveikatai ugdyti, aplinkos tausojimui ir gamtos grožio ir reiškinių supratimui. Linkiu visiems prisijaukinti lauką, atsikratyti streso, naujai pažvelgti į ugdymą, išvaduoti vaikus iš įvairių suvaržymų veikloje.

Dalia Žemonienė

Priedai:
Nuorodos