Vasario 16-osios renginių savaitė

Vasario 11-15 dienomis įstaigoje turėsime Vasario 16-osios renginių savaitę💛💚❤️, kurios metu susipažinsime su:

💛 Lietuvos istorija,

💚 svarbiausiomis Lietuvai datomis,

️ žymiomis Lietuvos lankytinomis vietomis,

  -  Lietuvai nusipelniusius žmones.

 Ugdomosiose veiklose planuojame:

   - kepti duoną;

💛 bėgti Lietuvai 101 mažą žingsnelį;

💚 „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ žaisti Lietuvai;

️  dalyvauti viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvą?“;

   - dainų ir vaikų chorų konkursas „Daina Lietuvai“.

 
Teatralizuotas spektaklis-pasaka vaikams

2019-02-07 darželyje buvo pristatytas VšĮ “Sveikatai palankus” interaktyvus edukacinis sveiką mitybą, valgymo kultūrą ir sveiką gyvenimo būdą skatinantis spektaklis-pasaka „Brokoliuko kelionė ir nuotykiai po sveikatos karalystę".

 
Tėvelių ir vaikučių kūrybinių darbų "Futboliukas" paroda

Visą vasario mėnesį vyks TĖVŲ ir VAIKŲ kūrybinių darbų "Futboliukas" paroda koridoriuje. Sausio mėnesį tėveliai su vaikučiais gamino "Futboliuko" kūrybinius darbelius, konstravo, lipdė, klijavo, karpė ir siuvo "Futboliuką". Nuoširdžiai dėkojame grupių "Žibuoklės", "Rūtos" ir "Saulėgrąžos" tėveliams, vaikučiams ir auklėtojoms, padirbėta iš širdies. 

 

 
Respublikinė akcija “Kviečiame judėti visus - šaltis sportui nebaisus”

Grupių “Varpeliai” ir “Saulėgrąžos” vaikučiai, sudalyvaudami Respublikinėje akcijoje “Kviečiame judėti visus - šaltis sportui nebaisus”, paminėjo tarptautinę sniego dieną, kurią inicijuoja “Sveikatos želmenėliai”, o koordinuoja Marijampolės vaikų lopšelis-darželis ”Vaivorykštė”. Prisijunkite ir jūs, tikrai nepasigailėsite  

 

 
Grupės "Rakteliai" vaikučių pažintis su ateinančių naujųjų mokslo metų grupe "Žibuoklės"

Grupės “Žibuoklės” vaikučiai sulaukė svečių, “Raktelių” grupės vaikučių. Šie vaikučiai nuo rudens lankys “Žibuoklių” grupę. Susipažino su grupe, apžiūrėjo patalpas, žaisliukus, bendravo su būsima grupės auklėtoja, Daina.

 

 
Grupės "Ramunėlės" ugdytiniai "Smuflando" pramogų kambaryje

Grupės “Ramunėlės” vaikučiai sausio 16-sios rytą pasitiko kitaip, vaikų pramogų kambaryje “Smuflandas”, kuris vaikučius džiugino nusileidimo kalneliais, spalvotų kamuoliukų jūra, Ping Pong žaidimu. Ping pong žaidimu išbandėme ne tik savo taiklumą, bet ir greitą reakciją.

 

 
Mama, tėti, eikš ir tu - su Futboliuku pramogaukime kartu

Štai ir prabėgo dar vienas projekto "Futboliuko" mėnuo, SAUSIS. Projektas „Futboliukas“ sausį skelbė - TĖVŲ ir VAIKŲ kūrybinių darbų ir aktyviosios, judriosios veiklos su tėveliais mėnesiu. Visą sausio mėnesį tėveliai su vaikučiais gamino "Futboliuko" kūrybinius darbelius, o sausio "Futboliuko" mėnesio pabaigą, sausio 30 dieną, vainikavome grupės "Žibuoklės" vaikučių ir tėvelių sportine, aktyvia pramoga "Mama, tėti, eikš ir tu - su Futboliuku pramogaukime kartu". Nuoširdžiausias ačiū grupių "Žibuoklės", "Rūtos" ir "Saulėgrąžos" tėveliams, vaikučiams ir žinoma auklėtojoms. Padirbėta iš širdies. Dalinamės akimirkomis su jumis ir būtinai laukiame jūsų įvertinimų ;) Sakome iki greito, vasario mėnesio galo .

 
Respublikinė akcija "Sportuojantis koridorius" vaizdo filmukas

Respublikinė akcija “Sportuojantis koridorius” sėkmingai įgyvendinta. Dėkojame Respublikinei ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijai (#riukkpa) už akcijos iniciatyvumą ir džiaugiamės turėdami galimybę ją koordinuoti. 

 
Grupės "Lineliai" eglučių paroda.
Grupėje "Lineliai" gruodžio mėnesį vyksta nestandartinių eglučių paroda. "Kitokias" eglutes gamino vaikučių tėveliai. Labai džiaugiamės, kad ne tik vaikai, bet ir tėveliai yra labai aktyvūs ir kūrybingi, o Antano tėveliai grupei padovanojo gyva eglutę.  
 
Futboliuko Kalėdos su Nykštukais

Ar pasitikote Kalėdas šventiškai? Mes - taip! Ir ne paprastai, o su “Futboliuku” ir Kalėdų nykštukais. Deklamavome kamuoliuko eiles, šokome futboliuko mankštas, dainavome kalėdines dainas.... juk tai “Futboliuko” pirmoji šventinė žiema!!!

 
Grupės "Saulėgrąžos" ugdytinių arbatėlės ir tolerancijos rytmetys.

Smagu gerti arbatą draugų būryje klausantis smuiko garsų, kuriuo griežė muzikos mokytoja Asta. Smagūs pašnekesiai su socialine pedagoge Aurelija apie toleranciją vienas kitam... Skanaudami atradome naujus skonius, kvapus, pajutome ramybę ir draugiškus santykius tarpusavyje.  

 
Respublikinis projektas "Futboliukas" su draugais Rumšiškių lopšelyje - darželyje

Gruodžio 7 dieną aplankėme Futboliuko draugus Rumšiškių lopšelyje-darželyje. Su šiltais linkėjimais mus pasitiko kiškis “Morkius” ir pakvietė į Futboliuko pramogą “Kamuoliuką aš žaidžiu - Futboliuką su draugais žaidžiu”. “Morkius” mus supažindino su savo Futboliuko taisyklėmis, jas aptarėme. Buvome labai išmanūs, atlikome Futboliuko išmaniąją mankštą, žaidėme futbolą ant išmaniųjų grindų ir žinoma žaidėme patį Futboliuką, o dar kiek prizų.... Dėkojame Rumšiškių lopšelio - darželio kiškiui “Morkiui” ir jo draugams už kvietimą ir šiltą Futboliuko sutikimą.  

 
Grupės "Ramunėlės" ugdytiniai Kauno Aleksandro Stulginskio mokykloje - daugiafunkciame centre, 3D kl

Gr. "Ramunėlės" ugdytiniai lankėsi Kauno Aleksandro Stulginskio mokykloje - daugiafunkciame centre 3D klasėje. Žiūrėjo filmą apie vandenynų gyvūnų grožį. Gyvūnai visu puikumu išnyra iš vandenyno gelmių. Jūriniai vėžliai, čiupikliais grobį gaudantys aštuonkojai, medūzos, krabai ir kt. Po filmo žaidė žaidimus ant išmaniųjų grindų.

Parengė - priešmokyklinio ugdymo mokytoja, Vida. 

 
Respublikinis projektas "Futboliukas" su draugais Kauno l/d "Malūnėlis" ir Pasaka"

Štai ir prabėgo dar vienas Futboliuko mėnuo, kuris buvo skirtas pažinčiai su Futboliuko draugais iš kitų ugdymo įstaigų. Mus aplankė Kauno lopšelių-darželių “Malūnėlis” ir “Pasaka” draugai, futbolo akademijos “Lygis” treneris, Dainius. Visi drauge sudalyvavome Futboliuko sportinėje pramogoje “Kamuoliuką aš turiu - Futboliuką su draugais žaidžiu”, kurios metu įvyko net devynios futboliuko varžybos. Pralaimėtojo neliko, visi buvo apdovanoti, o už prizus dėkojame treneriui, Dainiui.  

 
LIONS QUEST "Laikas kartu" programos pristatymas

Džiaugiamės turėdami galimybę pažinti LIONS QUEST “Laikas kartu” programą ir rekomenduojame visiems žengti tuo keliu. Dalinamės savo patirtimi su visais šiuo video reportažu  #lionsquest #laikaskartu

 

 
Edukacinė valandėlė "Sveikas vaikas - sveika ateitis”

Lapkričio 11 dieną gr. "Ramunėlės" ugdytinius aplankė virtuvės šefe Giedra, pravedė edukacinę valandėlę "Sveikas vaikas - sveika ateitis".  

 
Projektas "Aš tėtis ir mama - kartu sportuojanti šeima".

Lapkričio 9-osios popietę, RIO sporto arenoje, mūsų įstaigos dvi šeimos, Rapolo ir Danieliaus, dalyvavo programos “Iniciatyvos Kaunui” projekto “Aš, tėtis ir mama - kartu sportuojanti šeima”, kurį inicijavo, organizavo ir koordinavo Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija #riukkpa, FINALINĖSE Kauno miesto seniūnijų šeimų sporto rungtynių varžybose. 

 
Respublikinė akcija "Sportuojantis koridorius"

Visą šią, praėjusią, savaitę Lietuvos darželių koridoriai dundėjo vaikų sporto žingsniukais. Aidėjo klegesys ir juokas juose nuo džiugių vaikų emocijų, nes sportavo ilgiausią ir vingiuočiausią sportą, drąsiai teigiant, Lietuvos darželių sporto istorijoje. Džiaugiamės, kad esame šios akcijos iniciatoriai ir organizatoriai MES kartu su Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija #riukkpa, o dalyvių skaičius augantis, prie akcijos prisijungė net 81 ikimokyklinė ugdymo įstaiga iš įvairių Lietuvos regionų. 

 
Edukacinė išvyka į Apuokynę

Apuokynė, erdvi poilsiavietės aikštė apsupta gražaus pušyno skatino vaikus judėti atrasti, įveikti kliūtis. Poilsiavietėje pastatyta graži stoginė, kur vaikai smagiai papietavo ir pabendravo. Ją puošę gražūs iš medžio išdrožti apuokai, “išskridę” nenustatyta kryptimi. Grupė "Saulėgrąžos".

 
Edukacinė išvyka "Pažintis su stiklo ir odos menu"

“Rūtų” grupės vaikučiai apsilankė Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos, stiklo ir odos kūrybinėse studijose. Stiklo studijoje vaikučiai susipažino su esančiais įrenginiais. Vaikai sužinojo, koks yra plonasienis ir storasienis stiklas, kuo jie skiriasi, kokių spalvų, formų ir faktūrų gali būti stiklo kūriniai. Po pažinties su stiklo studija vaikai apsilankė odos studijoje. 

 
Respublikinio projekto "Futboliukas" spalio mėnesio veikla.

Nuo šių metų, rugsėjo mėnesio, Kauno lopšelis - darželis “Sadutė” penkiamečių grupių „Saulėgrąžos“, „Žibuoklės“ ir „Rūtos“ vaikučiai, grupių auklėtojos, bei kūno kultūros mokytoja, įsitraukė į atsinaujinusio projekto „Futboliukas“ magišką kelionę, kuri tęsis visus mokslo metus. „Futboliukas“ – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) inicijuotas ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) vykdomas ilgalaikės masinio futbolo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektas, skirtas ugdymo įstaigoms, turinčioms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes. Kiekvieną mėnesį mes pildysime vis naujas, įdomesnes „Futboliuko“ užduotėles.

 
Augu, bandau, tyrinėju ir atrandu...

"Saulėgrąžos" grupės vaikučiai auga, bando, tyrinėją ir atranda juos supančią aplinką. 

 
Projektas "Aš, tėtis ir mama - kartu sportuojanti šeima"

Spalio 20-ios rytą Rapolo šeima šeštadienio rytmetį pasitiko aktyviai su programos “Iniciatyvos Kaunui” projektu “Aš, tėtis ir mama - kartu sportuojanti šeima”. Turime dar vieną laureatų šeimą, kurie tapo atkrentamųjų šeimų varžybų I-ojo etapo nugalėtojais. Lapkričio 9-tą dieną šeima tęs finalines Kauno miesto seniūnijų šeimų sporto rungtynių varžybas, kurios vyks RIO sporto arenoje. 

 
Projektas "Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ sportinė pramoga "Oranžinė diena"

Kauno lopšelis-darželis „Sadutė“ pakvietė visą bendruomenę sudalyvauti Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ inicijuotame tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio ugdymo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė 2018“. 

 
UEFA Grassroots Week 2018 - masinio futbolo savaitė

Praūžė Europos masinio futbolo savaitė "UEFA Grassroots Week 2018"!!! Šiais metais, prisijungdami prie masinio futbolo renginių, mes vykdėme akciją "Kamuolio kelionė". Svarstėme kiek kamuolių galima apžiūrėti, pačiupinėti, pasigrožėti ir jais pasidžiaugti per vieną dieną? Ir mums pavyko su 87 kamuoliais praleisti džiugią, kitokią dieną darželyje! Jei nebūtų kamuolio - nebūtų ir futbolo. 

 
Sveikatinimo išvyka "Basakojų takas"

Rugsėjo 19 d. lopšelio - darželio "Sadutė" priešmokyklinės grupės "Ramunėlės" ugdytiniai sveikatinimo išvykoje "Basakojų takas", Sirvilų sodyboje.  

 
Respublikinė akcija "Rieda ratai rateliukai"

Visa Europa mini Europos sporto savaitę. O kaip manote mes? Taip, taip, taip... ir mes!!! Respublikinė akcija "Rieda ratai rateliukai" puikiai atspindi mūsų #beactive ir šiandien sakome automobiliams NE!!! #riukkpa #dienabeautomobilio #europossportosavaite #riedaratairateliukai  

 
Projektas "Švarios rankytės"

"Saulėgrąžų" grupės vaikučiai mums sako "Muilas geras ir naudingas, muilas švarai reikalingas. Nuo jo tampa švarios rankytės ir šypsosi veidukas".

 
Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje

Jei norite, kad vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas, jei norite, kad jie būtų labai protingi, skaitykite labai daug pasakų.“ Albertas Einšteinas. Gr. “Saulėgrąžos”.  

 
Labas rytas, Rugsėji!

Rugsėjis - žengia naują žingsnį, dovanoja mums gražią ir prasmingą mokslo ir žinių šventę, kuri paliečia kiekvieną iš mūsų. Ji pasitinka rudenį dar žydintį, bet jau susimąsčiusį, stebuklingais saulėtų rytų voratinkliais pasidabinusį. Šio rugsėjo 3-sios rytą vaikučiai, nešini rudeninėmis gėlėmis, rinkosi į mūsų darželio grupes. Po ilgų vasaros atostogų į mūsų darželį sugrįžo vaikučių juokas, šypsenos, klegesys... 

 
Nuorodos